Osallistumis- ja arviointisuunnitelmat

 

Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (OAS) laaditaan kaavan vireilletulovaiheessa. OASissa kerrotaan kaavan tarkoitus, tavoitteet, selvitystarpeet, arvioitavat vaihtoehdot, osalliset, se milloin ja miten kaavoitukseen voi osallistua, sekä tavoiteaikataulu ja yhteyshenkilöt. Osallistumis- ja arviointisuunnitelmaa voidaan täydentää kaavaprosessin aikana.
 

Keskustan osayleiskaava


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)
(täydennetty 31.3.2020)

Lisätietoja:
Jaana Kostiainen, 044 7185 436, jaana.kostiainen(at)kuopio.fi
 

Itkonniemi-Vanha-Asema osayleiskaava


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)

Lisätietoja:
Jaana Kostiainen, 044 7185 436, jaana.kostiainen(at)kuopio.fi
 

Kaupan osayleiskaava


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)

Lisätietoja:
Jussi Niilahti, 044 7185 510, jussi.niilahti(at)kuopio.fi
 

Kelloniemen osayleiskaava


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)
(täydennetty 5.5.2020)

Lisätietoja:
Sonja Tilaeus, 044 718 5432, sonja.tilaeus(at)kuopio.fi
 

Kurkimäen osayleiskaava


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)

Lisätietoja:
Pasi Ronkainen, 044 7185 433, pasi.ronkainen(at)kuopio.fi
 

Nilsiän keskustan osayleiskaava


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)

Lisätietoja:
Heli Laurinen, 044 7185 430, heli.laurinen(at)kuopio.fi
 

Petäjälampi-Sieraniemi-Ruokosalmi osayleiskaava


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)

Lisätietoja:
Heli Laurinen, 044 7185 430, heli.laurinen(at)kuopio.fi
 

Ranta- ja maaseutualueiden yleiskaavamuutokset 2020


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)

Lisätietoja:
Pasi Ronkainen, 044 7185 433, pasi.ronkainen(at)kuopio.fi
Heli Laurinen, 044 7185 430, heli.laurinen(at)kuopio.fi
Jukka Holopainen, 044 7185 418, jukka.holopainen(at)kuopio.fi (poissa 17.7. - 30.10.)
 

Suovu-Palosen osayleiskaava


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)

Lisätietoja:
Pasi Ronkainen, 044 7185 433, pasi.ronkainen(at)kuopio.fi
 

Vanuvuoren osayleiskaava


Osallistumis- ja arviointisuunnitelma (pdf)
(täydennetty 16.4.2020)

Lisätietoja:
Marika Huovinen, 044 7185 435, marika.huovinen(at)kuopio.fi

Julkaisuja Julkaisuja

Lisää aiheesta Lisää aiheesta

Asiakaspalvelu Asiakaspalvelu

ma - ke
kaavoitusinsinööri
Pasi Ronkainen
044 7185 433
pasi.ronkainen(at)kuopio.fi 

(tavoitettavissa 2.11. alkaen)
kaavoitusinsinööri
Jukka Holopainen
044 7185 418
jukka.holopainen(at)kuopio.fi

Yhteystiedot Yhteystiedot

Kuopion kaupunki
Strateginen maankäyttö

Käyntiosoite
Suokatu 42 A, 2.krs

Postiosoite
PL 1097, 70111 Kuopio

yleiskaavapäällikkö
Heli Laurinen
044 718 5430
heli.laurinen(at)kuopio.fi